Adet
339,00 TL KDV Dahil
399,00 TL KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Adet
3.199,00 TL KDV Dahil
3.299,00 TL KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
Adet
3.199,00 TL KDV Dahil
3.299,00 TL KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
Adet
339,00 TL KDV Dahil
399,00 TL KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
Adet
437,47 TL KDV Dahil
477,56 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
511,26 TL KDV Dahil
559,02 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
402,33 TL KDV Dahil
479,16 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
490,18 TL KDV Dahil
511,10 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
1.017,26 TL KDV Dahil
1.116,44 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
490,18 TL KDV Dahil
552,47 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
664,12 TL KDV Dahil
782,31 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
391,79 TL KDV Dahil
429,65 TL KDV Dahil
1

Blenderler

Pratik bir yemek hazırlama süreci geçirmenize yardımcı olan blender çeşitleri, her evin mutfağında olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Kalabalık misafirlerin ağırlandığı şık sofralarda sunulan lezzetli yemekleri hazırlamak için fazlasıyla hızlı olmak gerekir. Bu noktada kullanılan blenderler, en çok tercih edilen elektrikli mutfak aletlerinin başında gelir. Parçalayıcı ürünler kategorisinde bulunan blender, katı formdaki gıdaları istenen en ufak boyuta getirene kadar parçalar. Aynı zamanda katı ve sıvı yapıya sahip olan her türlü yiyecek ve içeceği karıştırma konusunda da üstün bir performans gösterir. Bu ürünlerin kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olan modelleri bulunur. İşlevsel özelliklerin ve ergonomik tasarımların farklılığından dolayı seçim sürecinde alışkanlıkların göz önünde bulundurulması önem taşır. Çünkü bir kullanıcının severek ve rahatlıkla kullandığı bir blender farklı bir kullanıcı için uygun özelliklerde olmayabilir. Elektrikli el aletleri kategorisinde birbirinden farklı marka ve modellerde mutfak blenderleri bulunur. Özellikle son dönemlerde popülerliği artan smoothie ve sağlıklı içeceklerin yaygınlaşmasıyla da alternatif seçenekler kullanıcıların beğenisine sunulur. Çeşitliliğin bu kadar fazla olması tercih sırasında zorluk yaşamanıza neden olabilir. Bunun için ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak blender robot seti gibi ürünlerin fonksiyonlarını araştırabilirsiniz. Modeller ile alakalı kapsamlı bilgiye sahip olmanız karar vermeniz için yardımcı olabilir. 

 

Blender Modelleri

 

Mutfak aletleri kategorisinde üretim yapan ve öncü isimler arasında bulunan markalar, blender modellerini üstün özellikler ile donatır. Bu modellerden herhangi birini seçme süreci kullanıcının ihtiyacına ve aranan özelliklere göre farklılaşır. Blender modelleri, gıdaların formuna göre çeşitli özelliklere sahiptir. Ürünlerin çalışma performansını en iyi şekilde etkileyen detaylardan ilki motor gücüdür. Motor gücü yüksek olan blenderler; çok daha iyi, hızlı ve kolay bir şekilde gıdaları parçalayabilir. Tekli ya da set halinde kullanıcılara sunulan modellerin motor gücü 600 watt ile 1000 watt arasında değişim gösterir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen blender seti halinde olan modellerdir. Setler; çarpma, karıştırma, rendeleme, dilimleme, doğrama ya da buz kırma gibi çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan cihazları içerir. Farklı parçaların bir araya gelmesi ile oluşturulan blender setleri tercih edilerek yemek hazırlama sürecindeki tüm işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Blender tekli modeli ise çubuk olarak da isimlendirilir. Sadece çırpma fonksiyonunu gerçekleştirir. Cihazın çırpıcı kısmında kullanılan bıçağın paslanmaz çelikten üretilmesi ise en önemli ürün avantajlarından biridir. Kek ya da pasta yaparken hazırlanan krema veya sos çırpılırken kullanılabilen blender mikser, manuel olarak gerçekleştirilen çarpma işleminden çok daha yüksek performanslı ve hızlı olur. Hazneli blender doğrayıcı ise modelden modele ve motor gücüne göre değişiklik gösterir. Bu ürün; etleri, sert ve katı peynirleri, donmuş meyveleri, kabuklu yemiş ve havuç gibi sert sebzeleri saniyeler içerisinde tek bir tuş ile doğramayı sağlar. Üst kısmının kapalı bir tasarıma sahip olması sebebiyle de mutfağı kirletecek sıçramaların önüne geçer. Blender setlerinin içerisinde bulunan karıştırma kabı ise kullanıcının tarifinde kullanacağı sıvıları ml hesabı yaparak ölçebileceği bir araç olarak da karşınıza çıkar. Smoothie blender modelleri, smoothie malzemelerini hiçbir zorluk yaşamadan ezebilir ve püre haline getirebilir. Son zamanlarda oldukça trend olan içecekler içerisinde yer alan smoothie, çeşitli meyve ve sebzelerle günlük besin ihtiyacını karşılar. Blender aracılığı ile kolay bir şekilde hazırlanan ve tüketilen bir besindir. Kişisel olarak da kullanılan bu ürün, buz kırabilme işlevine de sahiptir. Böylece yaz mevsiminin yüksek sıcaklıklarına kısa bir mola verebileceğiniz soğuk içeceklerinizi dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. 

 

Blender Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

 

Blender modelleri arasından seçiminizi yaparken dikkate almanız gereken pek çok kriter mevcuttur. Ürün tercihinde bulunurken öncelikle blenderin motor gücünü ve performansını araştırmanız gerekir. Motor gücü yüksek olan blenderler, yiyecekleri çok daha kısa ve mükemmel şekilde püre haline getirebilir. Eğer el blenderi gibi tekli ürünler seçilecek ise ürünün metal çubuğunun doğru ölçüde olup olmadığı incelenebilir. Geniş iç hazneye sahip tencerelerde kullanılacak çubukların uzun olması önem taşır. Böylece işlem sırasında sıcaklığı yüksek olan gıdalar ile temas etmenin önüne geçebilirsiniz. Blender satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmasıdır. Yemek hazırlamak başlı başına iş yükü çok olan bir süreçtir. Bu noktada blender parçalarının pratik bir şekilde çıkarılıp bulaşık makinesinde yıkanabilir olması sizin için büyük bir avantaj sağlar. Bulaşık makinesinde yıkanma özelliğine sahip olan blender parçaları, kullanıcıya zaman kaybettirmez ve kolaylık sağlar. Smoothie blenderi satın almaya karar veren bir kullanıcının ise blender tipine dikkat etmesi gerekir. Eğer tek kişi bir smoothie blenderi kullanacak ise blender mini kategorisinde bulunan küçük boyuttakiler tercih edilebilir. Fakat bir smoothie blenderi iki veya daha fazla kişi kullanacaksa sürahi tipi smoothie blenderler geniş haznesi nedeniyle çok daha uygun olabilir. Smoothie blender satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise buz kırabilme özelliğidir. Smoothieler yaz günlerinde serinlemek amacıyla da sık sık tercih edilen içecekler arasında bulunur. Buz kırabilme özelliğinin olması, donmuş meyve ve sebzeleri kolaylıkla kırabilmesi ve püre haline getirebilmeyi sağlar. Bu özelliğe sahip bir cihaz alınsa bile buzlu yiyeceklerin direkt bıçakların üzerine yerleştirilmemesi önerilir. Eğer set halindeki ürünleri tercih edecekseniz mutlaka parça sayılarını ve işlevlerini araştırmanız gerekir. 

 

Blender Fiyatları

 

 

 

Blender fiyatları piyasadaki model ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Blender satın alırken fiyattaki artışı motor gücü ve set halinde ise blendere takılan parçaların sayısı etkileyebilir. Modellerin fiyatlarının belirlenmesinde motor gücü fazlasıyla önem taşır. 600 watt güce sahip olan ürün ile 100 watt güce sahip modelin performansı ve fiyatları birbirinden farklıdır. El blender ipli gibi modeller, manuel olarak çalışır. Bu nedenle fiyat olarak da daha uygundur. Teknolojik özellikler açısından daha farklı işlevlere sahip ürünlerde ise fiyat yükselir. Blenderler yapı olarak genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Gıdalar ile sürekli temas halinde bulunan ürünlerin bu özelliği de fiyatların belirlenmesinde dikkate alınır. Blender satın aldıktan sonra kullanma esnasında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edilmesi satın alınan blenderin çok daha uzun ömürlü olması ve fonksiyonel bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Üretim sırasında kaliteli malzemelerin kullanılması ve işlevselliğinin uzun ömürlü olması da fiyatları belirler. Buz kırma, karıştırma, çırpma, doğrama ya da dilimleme gibi birbirinden farklı işlemlerde en iyi performansı sunan sitelerde fiyatların görece yüksek olmasına neden olur. Ergonomik tasarımıyla ön plana çıkan ürünlerin kullanıcıya kolaylık sunacak ya da tezgaha sıkı bir şekilde tutunacak detaylara sahip olması da fiyatları belirler. Birbirinden lezzetli yiyecek ya da içeceklerinizi hazırlamak için kullanacağınız modelleri satın alırken bütçe konusunda fazlasıyla dikkatli davranmanız gerekir. Bunun için tek yapmanız gereken cimri.com sayfasına uğrayarak fiyat karşılaştırması yapmaktır. Blender dişli modellerden çok parçalı seçeneklere kadar çok sayıda ürünün özelliklerini inceleyebilir ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.