Carpex Ortam Kokulandırma Ürünleri

 

Hayatı güzelleştiren ve kişilerin mutlu olmasını sağlayan önemli etmenlerden biri de yaşanılan ortamın ferah ve güzel kokması ile alakalıdır. Kötü koku hem insanların moralini bozar hem de kişilerin kötü bir gün geçirmesine neden olabilir. Güzel kokunun kişinin hayatını güzelleştirmede etkisi tüm insanlar tarafından bilinir. Kişilerin güzel koku ve atmosfere olan ihtiyacı birçok ürünün üretilmesine sebep olmuştur. İnsanlar, kişisel kokularını güzelleştirmek için parfüm, kolonya ya da esans kullanır. Ev, iş yeri, araç ya da toplu alanların güzel kokması için ise birçok çeşitte oda veya ortam kokuları üretilir. Kişilerin kendi vücudu için kullanılan kokudan farklı olarak belirli bir alanın hoş bir koku ile kokmasını sağlayan oda kokuları, kötü kokuyu bastırdığı gibi ortama ferahlık katar. Oda kokularının öncü firmalarından olan Carpex kullanıcılarına ferah ve güzel kokan bir ortam sağlamayı amaçlar. Kullanıcılar, markanın farklı koku ve modellerde ürettiği kokular ile hem hoş bir ortam hem de kaliteli bir yaşamın şartlarından birini sağlamış olur.

 

Carpex Oda Kokusu Modelleri ve Özellikleri

 

Kokuların güzel olup olmaması insanlardan insanlara değişebilir. Bazı insanlar için ağır koku güzel olurken bazıları için de daha hafif kokular idealdir. Bunun için Carpex oda kokusu modelleri farklı kokulardan oluşur. Kokular oluşturulurken, ağaç kabukları, sebze, meyve ve çiçekler kullanılır. Doğada bulunan ve güzel kokuları ile bulunan maddelerden elde edilen kokular belirli işlemlerin sonucunda kişilerin zevkine sunulur. Oda kokularının en büyük özelliği kolay bir biçimde etkisini kaybetmemesidir. Ortamı belirli bir süre güzel kokutan oda kokuları farklı formlarda kullanıcıların deneyimine sunulur. Kokular; sıvı, gaz ve katı hallerde bulunabilir. Katı oda kokuları belirli işlemler sonucu kokunun yoğunlaştığı maddelerin kendinde bulunan kokunun yayılması ile elde edilir. Bu kokuların en büyük özelliği akmaması ve dökülmesidir. Oda kokularının bir diğer formu ise sıvı halde bulunanlardır. Bu kokular genelde tahta veya ahşaptan oluşan çubuklar ile kullanılır. Carpex bambu oda kokusu da bu modelin en belirgin ürünlerindendir. Ürün ana omurga olarak iki ana parçadan oluşur. Sıvı kokuyu içerisinde bulunduran kap ve kokuyu ileterek ortama karıştıran çubuklardan oluşturan sistem, ortama eşit miktarda koku salınımına devam eder. Bu model kokunun en büyük artısı diğer oda kokularında olduğu gibi pil veya prize takma gerekliliğinin olmamasıdır. Sıvı içerisine konulan çubuklar, vasıtasıyla çubuğun ucuna gelerek ortama karışmasıyla güzel koku elde edilir. Çubuklu oda kokusu hem ortamın kokusunu değiştirirken hem de şık ve zarif koku kabı ve çubuklarıyla güzel bir görüntü de sağlar. Bu sayede kokuyla beraber dekorasyona da katkı da sağlanmış olur. Oda kokularının bir diğer çeşidi de gaz halde bulunanlardır. Genelde oda spreyi olarak bilinen bu kokular, fiziksel güçle ya da otomatik bir biçimde odanın kokusunu tazeler. Otomatik oda kokuları kullanılırken pil ya da diğer enerjilere ihtiyaç duyulabilir. Ayrıca otomatik kokularda bulunan zaman ayarlama özelliği odanın belirli saat aralığında sıkılmasını sağlar. Bu sayede eş zamanlı olarak hoş kokunun etrafa yayılması sağlanır.

 

Carpex Oda Kokusu Fiyatları

 

Oda kokularının işlevi ve modeline göre pek çok çeşidi ve modeli bulunur. Bu durum da ürünün belirli bir fiyat aralığında olmasını engeller. Katı halde bulunan oda kokuları ile sıvı halde bulunan oda kokularının fiyatı değişkenlik gösterir. Gaz halde bulunan oda kokuları da kullanım şekline göre kendi arasında değişkenlik gösterir. Kullanıcılar kendi ihtiyaçları ve kullanım şeklinde ürünleri temin eder. Oda kokularının fiyatlarını belirlemede önemli unsurların başında kokunun yapımında kullanılan maddeler gelir. Doğada az bulunan ürünlerden yapılan kokular ile çok bulunan maddelerden oluşturulan ürünlerin fiyatı farklı olur. Ayrıca ürünün üretim aşamasının zorluğu veya gerçekleştirilen işlemlerin fazlalığı da fiyatın farklı seyretmesine neden olabilir. Oda kokusunun aynı olmasına rağmen fiyatının artmasına ya da azalmasına neden olan durum da kokunun ortama verilme şeklidir. Sprey olarak sıkılan oda kokusu ile otomatik sıkılan oda kokusunun fiyat farkı olağandır. Ayrıca kokunun konulduğu kabın da fiyata etkisi vardır. Değerli bir maddeden oluşturulan kap ile ucuza mâl edilebilen kabın konulduğu kaptaki kokunun fiyatı değişir. Carpex oda kokusu fiyatları da bu gibi farklılıklara göre şekillenir.

 

Carpex Oda Kokusu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

 

Tüm kokularda olduğu gibi oda kokularında da önemli olan ilk nokta kişinin zevki ve hoşlandığı koku türüdür. Bazı kullanıcılar, odunsu kokulardan hoşlanırken bazıları da meyve aromalı ya da çiçek özlü kokuları daha cazip bulur. Koku seçiminde ilk olarak kişinin hangi tür kokuyu sevdiğini belirlemesi gerekir. Ayrıca koku seçiminde önemli olan bir diğer durum da kokunun miktarıdır. Bazı kullanıcılar belirli kokuları severken bazıları da kokularını sürekli değiştirmek ister. Oda kokusunu sık değiştirmek isteyenler daha az miktardaki kokuları seçerken sevdiği oda kokusunu değiştirmek istemeyenler daha çok miktardaki ürünü seçebilir. Bunun için ürünü temin ederken miktarın bilinmesi de gerekir. Carpex oda kokusu 100 ml olan modeli oldukça rağbet gören ebatlar arasındadır. Kişilerin kullanım miktarına göre üretim yapan marka, kullanıcıları için farklı tonlarda oda kokuları üreterek de zevklerini tamamlamada yardımcı olur. Carpex oda kokusu hem farklı tarzdaki koku çeşitleri hem de farklı formdaki modelleri ile ortamların kokusunu güzelleştirmeyi hedefler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR