Epilatör

Epilasyon uygulamalarında gelişen teknolojinin en önemli çözümlerinden birisi olan epilatör her geçen gün daha da yaygın olarak kullanılıyor. Uzun süreli bir epilasyon çözümü sunan cihazlar hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilen cihazlardır. Epilasyon gibi son derece zahmetli bir işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeye yardımcı olan epilasyon aletleri, özellikle bayanlar için oldukça önemli bir avantaj sağlıyor. Çok daha kısa süreler içerisinde sağlıklı ve daha uzun süreli kalıcı olacak şekilde epilasyon yapabilme imkânı veriyor. Bu sebeple de bayanlar tarafından oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılan kişisel bakım teknolojisi ürünlerinden birisidir. Farklı özelliklere sahip olan modeller arasından her cilt tipine ve ihtiyaca göre özgürce seçim yapılabiliyor.

Pürüzsüz ve Yumuşak Cilde Sahip Olmanız İçin Epilatör

Pürüzsüz ve berrak bir cilde sahip olmayı arzulayan herkes için geliştirilen epilatörler son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Epilatör aleti son derece hassas yapısı ile en küçük tüylerden bile kurtulmaya yardımcı oluyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olan epilatörler, özellikle de ciltte daha farklı cilt sorunlarına ise yol açmıyor. Farklı cilt sorunları ile karşı karşıya kalmadan ve aynı zamanda da çok kolay bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen bay ve bayanlar için geliştirilmiş epilatör cihazları, farklı teknik özelliklere sahip modelleri ile de bu alandaki ihtiyaçlara yanıt veriyor. Diğer epilasyon tekniklerinin ciltte oluşturabileceği tahriş ve cilt sorunları riski olmadan epilasyon yapılmasına yardımcı olan en güvenilir yöntemdir. Özellikle de diğer epilasyon tekniklerinde kullanılan kimyasal maddelerin kesinlikle ciltle temas etmesinin önüne geçmektedir. Üzerinde bulunan farklı niteliklerdeki cımbızları ile tüy ve kılların ciltten köküyle birlikte alınmasını sağlayan epilatörlerin bir diğer önemli avantajı ise tüy arttırıcı etki oluşturmamasıdır. Ciltteki kıl köklerinde diğer epilasyon teknikleri ile yaratılabilecek tahribat, tüy artışına ve daha sert tüylerin çıkmasına yol açar. Bu yüzden de epilasyon uygulamalarının mutlaka hassas ve yumuşak bir şekilde gerçekleştirilmesi uzmanların bile önerisi. İşte bu noktada epilatör kullanmak bu şartlara uygun olarak basit epilasyon yapabilmenize yardımcı olacaktır. Standart tüy alıcı ağda ürünleri ya da bantlardan çok daha pratik bir uygulama imkanı sunmaktadır. Ayrıca diğer yöntemlerde olduğu gibi tek seferlik değildir. Farklı teknik özelliklere sahip olan epilatör modelleri ıslak, kuru ya da en ince tüyleri bile yakalayarak, ayırabilme fonksiyonlarına sahiptir. Bu şekilde bayanlar ve baylar cilt ve kıl yapılarına göre en uygun olan epilasyon uygulamasını gerçekleştirebileceği epilasyon cihazını özgürce seçebilme şansını yakalıyor. Acıtmayan epilatör cihazları, özellikle de kökleri tahriş etmeden yakalayarak, çektiğinden çok yumuşak bir dokunuş gerçekleştirir. Böylelikle acılı ve ağrılı epilasyon uygulamaları tamamen tarihe gömülerek, basit ve rahat şekilde çok daha etkili epilasyon yapılabiliyor.

Epilatör Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Epilatör, hassas ve yumuşak bir epilasyon deneyimi sunuyor olması sebebi ile yoğun olarak tercih ediliyor. Motor gücü, başlık yapısı gibi detaylarıyla birbirinden farklı teknik donanıma sahip olan epilatör modelleriyle birlikte kişisel bakım için daha az vakit ayırarak, çok daha etkili sonuçlar alabilmek mümkün oluyor. Buzlu epilatör gibi çok hassas cilt yapısına sahip olan kişiler içinde epilasyon eziyet olmaktan çıkıyor. Buzlu yapısı sayesinde cilt kızarıklığı ve ciltte yanma hissi gibi sorunlardan yoksun bir şekilde epilasyon yapabilme imkanına sahip olunabiliyor. Farklı teknik özelliklere sahip olan modelleri ile hayatımızda etkin biçimde kendisine yer bulan kişisel bakım ürünlerinden birisi olan epilatörde fiyatlar ise modellere göre değişiklik göstermektedir. Epilatör aleti fiyatı bu nedenle de model özelliklerine göre değerlendirilmelidir. Ağırlıklı olarak seyahatler için geliştirilmiş olunan ve minimal boyutları ile portatif bir kullanım deneyimi sunmakta olan mini epilatör modeli gibi farklı özelliklerde modeller bulunmaktadır. Bu durumda epilatör fiyatları farklılık göstermesine yol açmaktadır. Daha sık ve gür tüy yapısına sahip olan kişilerde daha etkili sonuçların alınabilmesi amacı ile çift başlıklı epilatör modelleri tasarlanmaktadır. Bu şekilde çok daha kısa süre içerisinde derinlemesine bir epilasyon yapılabilmesine olanak veriyor. Teknik donanım özellikleri dolayısı ile birbirinden farklı fiyatlara sahip olan epilasyon cihazlarından hangisinin sizin için uygun olduğunu teknik özelliklerini ve cilt yapısı uyumluluklarına bakarak, karar verebilirsiniz. Epilasyonu eziyetli, yorucu ve sıkıcı bir halden dönüştürerek, önemli bir kolaylık sağlayan epilasyon cihazlarında her ihtiyaca yanıt verecek özellikler bulunmaktadır. Farklı özelliklere sahip olmasından dolayı epilatör modellerine ilişkin her cilt yapısına yönelik olarak öneriler bulunmaktadır. Bu öneriler vasıtası ile en doğru seçimi yaparak, epilasyon yapmaktan artık çekinmeyeceksiniz. Epilatör fiyatları ve ürünlere ilişkin teknik özellikler hakkında bilgi sahibi olarak, istenmeyen tüyleriniz için her zaman en iyi sonuçları pratik şekilde almanızı sağlayacak modelin seçimini yapabilirsiniz. Böylelikle hem bütçenize hem de cildinize uygun bir epilatör kullanımına sahip olabilirsiniz.

Her Tüy Yapısına Özel Epilatör Seti

Epilatörler, kişisel bakımda çok önemli kolaylıklar sağlarken aynı zamanda da kişisel bakımı güvenli hale getiriyor. Cilt sağlığını tüy yapısını koruyacak şekilde epilasyon yapmaya yardımcı olan epilatör seti çeşitleri ile kolayca epilasyonunuzu yapabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olan epilatör cihazlarında tüylerin ciltten ayrılması sırasında farklı teknikler kullanılmaktadır. Yaylı epilatörler, dönen disk epilatörleri ve cımbız tipi epilatörler şeklinde farklı çalışma prensibine sahip olan epilasyon cihaz modelleri bulunmaktadır. Bu şekilde cilt ve tüy yapısı için en uygun teknikte epilasyon yapmak için, en uygun olan modeli seçerek, epilasyonunuzu rahatça yapabilirsiniz. Bireysel şekilde vücudun her bölgesinde kolay, acısız ve güvenli bir epilasyon yapmak isteyenler için oldukça önemli bir avantaj sağlayan epilatör makinesi farklı uzunluklardaki tüylerin rahatça alınmasını sağlamaktadır. Yaylı epilatör modellerinde döner bir yay formunda esnek epilatör tasarımı bulunmaktadır. Deri üzerinde hareket ettirilen epilatör, bobinleri sayesinde tüyleri tutarak, sıkmakta ve çekerek, çıkartmaktadır. Bu tip epilasyon cihazlarının vücutta daha çok kullanımı için tercih edilen bölgeleri ise yüz bölgesidir. Yani bu tip yaylı epilatörler, yüz için epilatör cihazı olarak kabul edilmektedir. Vücutta her bölgedeki hassasiyet, cilt yapısı ve tüy yapısı ile uyumlu cımbızlama gerçekleştiren epilatör modelleri tasarlanmaktadır. Bu şekilde epilasyonda modern teknolojinin avantajlarından vücudun tüm bölgelerindeki istenmeyen tüylerde yararlanabilmek mümkün oluyor. Vücudun diğer bölgelerine göre çok daha sert ve çok daha farklı bir tüy yapısına sahip olan koltuk altı bölgesinde tahrişe yol açmadan ve son derece güvenli bir şekilde epilasyon için geliştirilmiş olan özel epilatörler bulunmaktadır. Koltuk altı epilatör cihazları daha farklı başlık yapısı sayesinde koltuk altının özelliklerine göre epilasyon yapabilme imkanı vermektedir. Kökünden tüylerin çekilmesini sağladığından, bölgedeki tüylerin uzaması çok daha uzun süre alıyor. Böylelikle sık sık epilasyon yapmaya bağlı olarak da bölgede oluşabilecek tahribatın önüne geçiliyor ve tabii ki kişisel bakım için çok daha düşük zaman dilimlerinin ayrılması yeterli oluyor. Vücudun farklı bölgelerine yönelik olarak geliştirilmiş olan epilatörler arasından hangisinde seçim yapacağına karar veremeyenler için epilatör tavsiyeleri de oldukça yardımcı oluyor. Ağda, Epilasyon, Tüy Alma kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.