Adet
209,07 TL KDV Dahil
239,58 TL KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Adet
49,00 TL KDV Dahil
69,00 TL KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Adet
49,00 TL KDV Dahil
69,00 TL KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
ADET
209,90 TL KDV Dahil
214,90 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
296,92 TL KDV Dahil
317,84 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
455,04 TL KDV Dahil
477,56 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
525,32 TL KDV Dahil
637,28 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
173,93 TL KDV Dahil
239,58 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
244,21 TL KDV Dahil
253,95 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
375,98 TL KDV Dahil
479,16 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
516,53 TL KDV Dahil
559,02 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
207,32 TL KDV Dahil
239,58 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
419,90 TL KDV Dahil
479,16 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
217,86 TL KDV Dahil
277,91 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
437,47 TL KDV Dahil
477,56 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
701,01 TL KDV Dahil
797,00 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
613,17 TL KDV Dahil
731,52 TL KDV Dahil
Tükendi
Adet
1.140,24 TL KDV Dahil
1.277,76 TL KDV Dahil
1

Sağlık, Bakım ve Kozmetik

 

Sağlıklı bir hayat geçirmek herkesin temennisidir. İnsanlar sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirirken aynı zamanda hoş ve güzel görünmek isterler. Bu isteklerini çeşitli kozmetik ürünleri satın alarak hayata geçirirler. İnsanların kozmetik ürünleri yapmaya başlaması çok eski zamanlara dayanır. Eski çağlarda kemiklerin şekillendirilmesi ile tarak ve makas yapmışlardır. O dönem de bile insanların güzelliklerine önem verdiklerini görebiliriz. Yıllar geçtikçe kullanılan ürünler değişim göstermiş olsa bile günümüzde hala güzellik önemli bir yer tutar. Eski Mısır’a kadar dayanan kozmetik ürünleri ve makyaj malzemeleri bulunmuştur. Bu kozmetik ürünlerine; parfümleri örnek verebiliriz. Kadın parfümü ürünleri günlük hayatta güzel kokmak isteyenler tarafından seçilir. Birbirinden farklı koku türleri arasından kişisel zevke göre seçim yapılabilir. Erkek parfümü ise hemen hemen her yaştaki kullanıcıların tercihleri arasında bulunur. Günümüzde kozmetik ürünleri daha da gelişmiş ve değişmiş olarak karşımıza çıkar. Kullanım amaçlarına göre piyasaya çıkan kolonya ve deodorant kötü kokulardan kurtulmamızı sağlayan kozmetik malzemelerine örnektir. Günlük hayatımızın yanı sıra iş hayatımızda da önemli bir yere sahip olan bu ürünler artık hayatımızın değişmez öğelerinden sayılır.

 

Sağlık, Bakım ve Kozmetik Ürün Çeşitleri

 

Günümüzde kozmetik ürünler güzellik göstergesi olarak piyasaya sunulsa bile eski zamanlarda insanların sağlıkları için kullandıklarını görebiliriz. Banyonun ilk Araplar tarafından kullanılması ve Haçlı seferleriyle birlikte Avrupa’nın da kullanmaya başlamasıyla birlikte kozmetik ve sağlık ürünleri gelişme gösterir. Uzak doğuya ait kokular, baharatlar ve sabunlar hamamlarda kullanılmaya başlanır. Zamanla insanların banyo yaparken kullandıkları sabunların yerini çeşitli şampuanlar doldurulur. Bu sabunların tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmez. Sağlıklı bir dişe sahip olmak isteyen insanlar diş fırçası ve diş macunu günlük hayatın rutinine dahil eder. Naneli veya meyve aromalı diş fırçaları arasından kişisel zevke göre seçim yapılır. Modern hayatta güneş yanıklarından korunmak için çeşitli güneş kremleri kullanılır. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı olan güneş kremlerinin birçok çeşidi bulunur. Erkekler için dış görünüşün önemli bir hale gelmesiyle birlikte makas ve usturanın yerini zamanla traş makinesi almıştır. Modern çağda hemen hemen herkesin kozmetik ürünler kullanmaya başlaması bu ürünlerin çeşitlilik açısından çoğalması avantaj sunar. Güzel bir görünüm iş hayatında ve günlük hayatımızda kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Kimi sakalına önem verirken kimi saçlarına önem verebilir. Eski zamanlarda kadınlar saçlarını papatya suyu ile renk değişimi sağlarlarken modern çağda saç boyasıda sık sık kullanılmaya başlanır. Saç kreminin piyasaya çıkmasıyla birlikte insanlar daha iyi bir saç için bu ürünlere başvurmaya başlamışlardır. Kişisel bakımına önem veren kişilerin saçlarının yanında el ve yüzlerinin de güzel ve sağlıklı görünmesini istemeleri çeşitli ürünlerin kullanılmaya başlamasına sebep olmuştur. Eski çağlarda kadınlar el ve yüzlerini yumuşatmak için keçi sütünü, ciltlerindeki pürüzlülük için limon ve portakal suyunu kullanmışlardır. Günümüz koşullarında üretici firmalar tarafından üretilen el kremi ellerinizin yumuşacık olmasını sağlar. Yüz kremi kullanıcıların istekleri doğrultusunda pazardan satın alınabilir ve yüzdeki pürüzsüzlük giderilebilir hale gelmiştir. Pazarda kendine yer edinmek isteyen üretici firmalar çeşitli araştırmalar yaparak kullanıcıların hangi kozmetik ürünü istediklerini öğrenebilir ve buna göre ürün yapabilirler. Bu durum kullanıcıların çeşitli kozmetik ürünlerine ulaşabilmeleri sağlar.

 

Sağlık, Bakım ve Kozmetik Ürün Fiyatları

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık ve kozmetik alanda büyümeler meydana gelir. Üreticiler pazardaki yerlerini sağlamlaştırmak için ürünlerini geliştirebilirler. Üreticilerin çok olması ürün kalitesinin ve çeşitliliğinin değişmesine olanak sağlar. Aynı kullanım alanları olan ürünler değişik üreticiler tarafından farklı fiyatlandırılabilir. Diş macunları daha uygun fiyatlı ürünler arasında bulunurken elektrikli aletlerden biri olan saç kesme makinesi farklı şekilde fiyatlandırılır. Bu noktada önemli olan ürünlerin işlevi, boyutları ve kullanım alanlarıdır. Her birinin satışa sunulduğu fiyatlar değişir. Bu doğrultuda kullanıcılar kendilerine daha uygun olan ürünü istedikleri üreticiden alabilirler. Bazı firmalar kaliteye ve sağlığa daha önem verdiği için antibakteriyel ürün piyasaya sürebilirler. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte insan ihtiyaçları da değişkenlik gösterir. Eski zamanlarda saçların kurulanması havlu gibi ürünlerle gerçekleştirilirken şimdi havlunun yanı sıra saç kurutma makinesi de kullanıcıya ulaşabilmektedir. Farklı farklı saç şekillerimizin olmasını istememiz sonucunda saç düzleştiriciler piyasaya çıkmıştır. Tüm bu ürünlerin fiyatlarını karşılaştırarak size uygun olanı bulmak istiyorsanız cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

Sağlık, Bakım ve Kozmetik Ürünleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Sağlık bakım ve kozmetik ürünler satın almadan önce kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını bilmeleri önemlidir. Bazı insanlar yüzlerinin güzel görünmesi için fondöten kullanırlar. Cildinizin yanı sıra dudaklarınızın daha güzel gözükmesi için rujda kullanabilirsiniz. Gözlerinin daha belirgin olmasını sağlamak için eyelinere ihtiyaç duyulur. Yanaklarının beyazla görünmesi için pudraya ihtiyaç duyabilirler. Kullanılan bu makyaj malzemeleri yüzde uzun süre kaldığında cilde çeşitli zararlar verebilir. Bu tür zararlardan korunmanın en iyi yolu yüz temizleyicisi kullanmaktır. Modern çağla birlikte gelişen bu ürünler kullanıcıların isteklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bazı insanlar ruj kullanmayı severken bazıları sevmeyebilir. Bazıların vücudunun çeşitli yerlerinde istenmeyen tüylerinin olması o insanları bazı kozmetik ürünler satın almaya itebilir. Modern çağla birlikte istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yolu da epilasyon cihazıdır. Bu cihazlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha çok kullanıcıya ulaşıyor. Ürünlerin çeşitlilik göstermesi kullanıcıların ürünlerde tercih yapabilmesini etkileyebilir. Epilasyon işlemini evinizde kendiniz yapmak isterseniz bu ürünleri tercih edebilirsiniz.