1

Lava Döküm Tencereler ve Tavalar - Yetkili Satıcı

LAVA DÖKÜM TENCERELER NEDEN AĞIR?

 

Öncelikle iyi bir döküm demir tencere ve tava oldukça ağır olmalı. Kalın tabanlı olmalı. Daha çok ısı absorbe eden (yutan) döküm demir, kalın olduğu için her noktadan eşit pişirme derecesine ulaşan bir yapıda tasarlanmıştır. İyi bir döküm tencere-tava; LAVA ürünlerinde olduğu ve uluslararası standartlarda belirtildiği gibi 5 mm taban, 4 mm yan yüzey kalınlığına sahip olmalıdır.

 

 

Lava Döküm Tencereler Neden Lezzet Katar?

 

Ocak üstünde hiçbir pişirme kabı, LAVA döküm demir tava, tencere ve türevleri kadar mükemmel lezzette yemekler yapamaz. Kalın tabanlı LAVA tencere ve tava; özgül ısısı düşük bir malzeme olan döküm demir malzemeden üretilmiştir.
Lava döküm demir tencere ve tavalar; hem çok fazla kızabilen hem de kalın olduğu için her noktadan eşit pişirme derecesine ulaşan bir yapıya sahiptir.

 

 

Lava Döküm Tencereler Mangal Lezzetinde Et

 

Pişirmede önemli olan nokta tavanın, tencerenin kızma derecesidir. Bu bakımdan döküm demir benzersizdir. Öyle ki mangalda pişen bir et herhangi bir teflon tavada pişen etten nasıl lezzetli oluyorsa, LAVA döküm demir ızgara tavada pişen et de o derece lezzetlidir. Hatta aradaki farkı anlamak bile oldukça güç olabilir.

 

 

Lava Döküm Tencereler Yapışmaz, Mühürler

 

LAVA döküm demir grill tavalarda pişen et asla tavaya yapışmaz bunun iki sebebi vardır. Birincisi tavanın yüzeyindeki yüksek sıcaklık etin yüzeyini dağlar ya da mühürler. Mühürlenen yiyeceğin lezzeti, suyu ve tüm besin değerleri içinde kalır. (Kısa sürede kuru ve sert bir katman oluşturur ya da kısaca kızarır) Böylelikle et, ilk anda yapışsa bile kendini iki üç dakika içinde (yüzeyindeki nemi gidince) bırakır. İkinci olarak tavanın yüzeyindeki ızgara kanalları sayesinde etin sadece bir kısmı tava ile temas halindedir, böylelikle et hem tavadan kolay ayrılır hem de etin üzerinde hoş yanık çizgileri oluşur.

 

 

Lava Döküm TencerelerDaha Sağlıklı ve Lezzetli Yemekler

 

LAVA döküm demir tencere ve tavalar; her yemek tarifi için örneğin çorbalar, rostolar, ızgaralar, pilavlar, güveçler ve tatlılar, kekler, kiş veya ekmekler gibi fırınlanmış yemek tarifleri için kullanılabilmektedir. Döküm demir her türlü pişirme tekniğine uygundur. Isı tüm yüzeye eşit yayılacağı için kısık ateşte uzun pişirme gerektiren; yahni, güveç, zeytinyağlı gibi yemeklerde mükemmel pişirme sağlar. Aynı şekilde döküm demirle pişen etler mangal, sebzeler köz tadında olur.

 

 

Lava Döküm Tencereler Vitamin, Mineral ve Aroma Kaybı Olmaz

 

Tencere içerisinde oluşan buhar, LAVA özel kapak tasarımı sayesinde yoğunlaşır ve tekrar yemeğe karışır. Pişirme yöntemleri doğru bir şekilde kullanıldığında, sadece harika aromalar ve tatlar üretmekle kalmayıp aynı zamanda yemeğinizdeki besin öğelerinin en iyi şekilde korunmasını sağlayarak sağlıklı bir beslenme düzenine katkı sağlamaktadır.

 

 

Lava Döküm Tencereler Geleneksel Pişirme

 

LAVA döküm demir emaye tencere ve tavalar yüksek yüzey sıcaklığında haşlama için olduğu kadar, geleneksel kısık ateşte pişirme için de etkilidir, seçim sizin..

 

 

Lava Döküm Tencereler Sıcağı Sıcak, Soğuğu Soğuk Tutar

 

LAVA döküm demir emaye tencere ve tavalar, sıcaklığı etkin bir şekilde koruma özelliğine sahiptir. Hem set üstü ocak hem de fırında yapılan pişirmeler için ayarları düşürmeniz de sizin avantajınız olacaktır. Masada, kapaklı bir LAVA tencere, ikinci defa servis yapmak için yemek sıcaklığını koruyacaktır.
Dondurulmuş yiyecekler için de faydalı olabilir. LAVA döküm demir pişirme ve servis kapları, yiyecekleri soğuk tutmak için kullanılabilir. Tencere, buzdolabında kısa bir süre muhafaza edildiğinde, sıcak bir yaz gününde soğuk yemek çeşitlerinizin servisini yapmak için yemeği yeterli şekilde soğuk tutacaktır.

 

 

Lava Döküm Tencereler Pratik ve Kolay Temizlenir

 

Döküm Demir Tava Tencereler; dünyada sadece birkaç firmada bulunan yüksek emaye kaplama teknolojisi sayesinde bulaşık makinesinde yıkanır, pratik ve kolay temizlenir. Bu sebepten diğer rakiplerinin emaye yapısından daha dayanıklı, daha kullanışlı ve teknik olarak daha üstündür.

 

 

Lava Döküm Tencereler Mükemmel Uyum ve Yüksek Kalite

 

İleri ve yeni teknoloji makineler, son teknoloji prosesler, tecrübe birikimi ve LAVA döküm tencere ve tavalarda yüksek kalite… Teknik olarak dökümü, emaye ile evlendirmek çok zahmetli ve meşakkatli bir iştir, nedenine gelince; ikisinin genleşme katsayıları farklı olduklarından dolayı fırınlamadan sonra kaplamanın içinde dilate olan döküm malzeme kaplamayı çatlatacaktır. Ancak; LAVA’nın emaye teknolojisi; dünyada birkaç firmanın sahip olduğu emaye kaplama tesisine sahiptir. Bu sebepten diğer rakiplerinin emaye yapısından daha dayanıklı, daha kullanışlı ve teknik olarak daha üstündür.3 kat uygulanan emayenin;
1. katında astar işlemi ürünlerinizi paslanmaya karşı koruyacak, mükemmel bir yüzey sağlayacaktır.
2. katında iç kısma atılan siyah emaye; yapışmayı önleyecek, çizilme direncini yüksek tutacak ve lezzet katmanı oluşturacaktır.
3. ve 4. kat emaye dış etkenlere karşı koruyacak, sunumda mükemmel bir görsel şölen sunacaktır. Yüksek teknoloji emaye yapısı sayesinde; pratik ve kolay temizlenir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir. Herhangi bir performans problemi ile karşılaşmazsınız.

 

 

Lava Döküm Tencereler Renk ve Ürün Çeşitliliği, Şık Tasarımlar

 

Şık tasarımlar ve emaye kaplama renk çeşitliliği, mutfakta veya yemek odasında kullanılmak üzere tamamlayıcı dekoratif özellikler sunar; şık, modern bir görünüm yaratır ve mükemmel bir yüzey kalitesi sağlar. İç yüzeydeki siyah mat emaye, size gerçek lezzeti hazırlar. Yüksek ürün çeşitliliğinin yanı sıra, LAVA tasarım ekibi ihtiyaçlarınız için sürekli ürün geliştirmektedir.

 

 

LAVA DÖKÜM TENCERELER TÜM OCAK ve FIRIN TİPLERİNDE KULLANILABİLİR

 

LAVA döküm demir tencere ve tavalar bütün ısı kaynaklarında kullanılabilmektedir. Gazlı, elektrikli, katı ya da radyan saclar, cam-seramik, vitro-seramik, endüksiyon ve gaz, yağ, kömür ya da odun ile çalışan ocaklar. Mikrodalga fırınlarda kullanılmamalıdır.

 

 

Lava Döküm Tencereler Ergonomik Kulplar

Döküm demir ve paslanmaz çelik kulplar, estetik görünümlüdür. Rahat kaldırabilmeniz ve kavrayabilmeniz için en ergonomik yapıda tasarlanmıştır. Her türlü ocak ve fırında (mikrodalga hariç) kullanıma uygundur. Aman dikkat!. Pişirme esnasında ısınır. Elle tutarken kuru kalın bir bez ya da fırın eldiveni kullanılmalıdır.

 

Lava Trendy 24 Cm Yuvarlak Döküm Tencere Kırmızı
Lava Trendy 24 Cm Yayvan Döküm Tencere Kırmızı
Lava Trendy 24 cm Yuvarlak Mavi Döküm Tencere
Lava Trendy 24 cm Yayvan Döküm Mavi Tencere
Lava Döküm Yuvarlak Tencere 24Cm Kırmızı
Lava Trendy 24 Cm Yayvan Döküm Tencere Turuncu
Lava Trendy 24 cm Yuvarlak Mor Döküm Tencere
Lava Döküm Izgara Tava Metal Saplı 28X28Cm Kırmızı
Lava Folk 20 cm Yuvarlak Derin Döküm Kırmızı Tencere
Lava Döküm Yuvarlak Kızartma Tavası, Metal Saplı. Çap(Ø)28Cm - Kırmızı
Lava Döküm Yuvarlak Kulplu Tava. Çap(Ø) 20Cm. - Kırmızı
Lava Döküm Yuvarlak Kulplu Tava. Çap(Ø) 16Cm. - Kırmızı
Lava Trendy 28 Cm Yuvarlak Döküm Tencere Mavi
Lava Döküm Izgara Tava, Metal Saplı. Ölçü 26X32Cm. - Kırmızı
Lava Döküm Yuvarlak Kızartma Tavası Metal Kulplu 26Cm
Lava Trendy 28 Cm Yuvarlak Döküm Tencere Kırmızı
Lava Döküm Yuvarlak Izgara Tava Metal Kulplu 28Cm
Lava Döküm Yuvarlak Kızartma Tavası 28Cm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR