Oyun Halıları ve Egzersiz Düzenekleri

Çocuk oyun matı ile çocuklar oyun oynarken hem eğlenceli hem de güvenli bir alan oluşturulabilir. Oyun matı yumuşak yapısı ile düşme sonucu meydana gelebilecek acı hissi ve yaralanma riskini aşağı seviyelere çeker. Üzerinde bulunan desenler ve renklerle de çocuklara eğlenceli bir görüntü sunar. Daha çok küçük yaştaki çocuklar için geliştirilen aktivite merkezi ise eğlencenin yanında eğitim sunar. Çeşitli oyuncakların masa benzeri bir aparata yerleştirilmesi sonucu oluşan aktivite merkezi pek çok farklı modele ayrılır. Çocuklar için geliştirilen bir diğer malzeme olan oyun halısı da daha çok bebeklerin oyalanması için kullanılır.

Çocuk Oyun Matı ve Oyun Halısı Ne İşe Yarar?

Çocuk oyun matı üzerinde çeşitli desenler bulunur. Ayrıca bu desenler sayesinde rengarenk bir görünüm sergiler. Böylece çocuklar için ilgi çekici bir özellik ortaya koyar. Pek çok oyun matının üzerinde yol desenleri bulunur. Çocuklar oyun matındaki bu yollarda yürüyebilir ya da oyuncak arabalarını sürebilirler. Ayrıca orman temalı oyun matları da vardır. Çocuğunuz orman temalı oyun matının üzerinde bitki ve hayvanları tanıyabilir. Oyun matını çocuk odası halısı olarak da değerlendirebilirsiniz. Böylece hem çocuğunuz için eğlenceli ve güvenli bir alan oluşturur hem de zeminden gelen soğuğa karşı onları koruyabilirsiniz. ‌Unigo markasının da aralarında olduğu pek çok markanın birbirinden renkli oyun matı modelleri bulunmaktadır. Oyun matı dışında oyun minderi de çocukları düşme gibi olaylara karşı korur. Daha çok bebekler için kullanılan oyun halısı ise onları oyalamaya yöneliktir. Oyun halılarının üzerinde çeşitli oyuncaklar yer alır. Bebekler bu oyuncaklara dokunduğunda oyuncaklar sallanır ya da ses çıkarır. Böylece oyuncaklar müzikli oyun sunar ve bebeği oyalar. Bebekler oyuncakları görebilmeleri için oyun halısı üzerine sırt üstü yatırılır. Piyanolu oyun halısı, daha ileri bir oyun halısı olarak sizlerin karşısına çıkar. Bu oyun halılarının uç tarafında piyano tuşlarına benzer bir malzeme ve hoparlör düzeneği bulunur. Bebekler ayaklarını bu malzemeye çarptığında halının hoparlöründen ses çıkar. ‌Fisher ‌Price bu konuda önde gelen markalardan biridir. 

Aktivite Merkezinin Faydaları Nelerdir?

Aktivite merkezleri çocukları eğlendirirken aynı zamanda eğitmeyi amaçlar. Aktivite merkezinde öncelikli amaç eğitimdir. Aktivite merkezleri daha çok yürümeyi ve konuşmayı öğrenmeye başlayan bebeklere hitap eder. Genel olarak bebeklerin oturacağı bir koltuk bulunur. Koltuğun etrafı hayvanlar ya da araçlar gibi çeşitli oyuncaklar ile çevrilidir. Oyuncakların bazıları şekil yerleştirme gibi beceriye dayanan oyuncaklardır. Bu şekilde bir aktivite merkezi alırsanız, bebeğinizin beyin gelişimini oyuncaklar ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz aktivite merkezinde oyalanırken başka işlerinizi halledebilirsiniz. Aktivite merkezlerinin bazı versiyonlarında oturak iptal edilebilir. Bu sayede aktivite merkezi bebeğin ayakta durma becerisi kazanmasına da katkıda bulunur. Bebeğin ayakta durmaya ve yürümeye alışması için yürüteç de kullanılır. Yürüteçler aslında çocukların ilk arabası olur. Bu sebeple pek çok yürüteç model ilk arabam adı ile çocukların beğenisine sunulur. ‌Fisher Price ilk arabam, bebeğiniz için tercih edebileceğiniz seçeneklerden birisi.

Oyun Halısı, Oyun Matı ve Aktivite Merkezi Fiyatları Nasıldır?

Oyun halısı, oyun matı ve aktivite merkezleri sahip oldukları özelliklere göre çeşitli modellere ayrılır. Fiyatın belirlenmesinde bu özellikler etkili olur. Genel olarak her üç oyuncağın fiyatı da birbirlerine yakın seviyelerdedir. Daha çok düşük fiyat seviyelerinde yer alırlar.

Siz de çocuğunuza eğlenceli, eğitici ve güvenli bir oyun alanı oluşturmak için ‌Hepsiburada.com üzerinden oyun halısı, oyun matı ya da aktivite merkezi satın alabilirsiniz.