Singer

Singer Evinizin Her Yerinde

Singer, ilk olarak düz dikiş makinesi üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra hizmetlerini genişleterek, dikiş makinesi üretimini hızlandırmaya başlamıştır. Dikiş makinesi kavramı, ağır, güvenilmez, hantal durumundan kurtularak, daha mini bir halde tasarlanmıştır. Üretilen dikiş makineleri, eski görünümü ve büyüklüğünden kurtularak, evlerde kullanılacak kadar mini hale gelmiştir. Kırılmayan iğnesi ve ipliği koparmayan dikme özelliği ile sağlam dikişler atılacaktır. Uzun süreli dikme özellikleri, kumaşı kavrar ve düzeneği ile popüler dikişler ortaya çıkarır. Dikişte devrim yaratan dikim özelliklerini sağlayan makine üretimleri yapılmaktadır. Dünya markası olan Singer’in zamanla her eve girmeye başladığı da söylenebilir. Singer dikiş makinesi birçok ülkede kullanıcı kitlesini çoğaltmaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra herkesçe tanınır hale de gelmiştir. Dikiş makineleri, elektronik, bilgisayar nakışlı, overlok & recme, döküm ve mekanik olarak çeşitleri vardır. Elektronik dikiş makineleri, harika sonuçlar elde etmeye yarayan dikişler sunarak, alttan ya da üstten eşit kumaş besleme özelliği gösterir. Bu ürünler, yaklaşık 70 adet dekoratif olan dikiş modeli ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Dikim işlemi yapılacak olan elektronik makineler, kolay taşınabilen ürünlerdir. Teknolojik üretimler arasında yer alan bilgisayarlı nakış makineleri, 2 adet kolayca değişebilen dahili nakış kasnağı bulunmaktadır. LCD dokunmatik ekrana sahip olan nakış makinelerinin, indirilebilen dahili yazılımları muhteşem bir özelliktir. Makine kullanılırken, dakikada yaklaşık 700 nakış adımı atar. Nakış makinelerine otomatik iplik takma, nakış sırasında masura sarabilme gibi bazı kolay işlemler vardır. Overlok & recme makineleri olarak tasarlanan ürünler, iplik takma kılavuzu bulunan 4 ayrı renk özelliği bulunur. Ayrıca diferansiyel besleme sistemi ile esnek kumaşlar da kolaylıkla dikilmektedir. Kumaşların istekler doğrultusunda esnetilebilir ya da esnetme yapmadan overlok yapabilme işlemi sağlanır. Serbest kol dikişleri ile pantolon parçaları, gömlek kolları gibi bazı yerlerin overlok yapılabilme özelliği vardır. Döküm makineleri, 32 desen disketleri sayesinde piko ve diğer bazı dekoratif işler yapabilmek için kullanımı sağlanır. Her diskette ise farklı desenler bulunmaktadır. Disketlerin numaraları ve yapmış oldukları desenin görüntüsü de yer alır. Son olarak mekanik makinelerin, 32 farklı dikiş, dekoratif desen özelliği bulunur. Geri dikiş, 5 mm çapında zigzag yapılabilme gibi bazı nitelikler barındırır. Dikiş makinelerinin modelleri, tasarımları ve kullanım amaçlarına göre Singer dikiş makinesi fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Ergonomik Tasarımlı Singer Ürünleri

 

Dikiş, nakış, overlok, recme ve benzeri dikim işlemlerinin yanı sıra ev aletlerinde de üretim faaliyetlerini sürdüren Singer’in ergonomik tasarımları dikkat çekmektedir. Singer mini el dikiş makinesi kolay kullanımlı ürünler arasındadır. Herkesin ufak bir dikiş yardımcısı olarak hizmet verecek bir alettir. Taşınabilir olması hafifliğinden kaynaklanmaktadır. Singer el dikiş makineleri, yırtık ya da söküklerin dikiminde muhteşem bir performans gösterir. Tek ip ile düz dikiş atılabilme özelliği gösterir. İplik sarılı bir şekilde masurası da vardır. Dikim işlemini kalın kumaşlarda da sağlayabilmektedir. Kot, deri, yün bu kumaşlara dahildir. El tipi dikiş makineleri pil ile çalışan ürünlerdir. Kutu içinde bulunan hediye parçalar ise iğne, makara, iplik geçirici aparat, makara pimi gibi aletlerdir. Dikiş makinelerinin yanı sıra bazı makine bileşenleri üretimi de yapılmaktadır. Singer overlok ayağı bu bileşenlerden bir tanesidir. Bu aparat, dikiş makinalarında kullanılan ve kenar kesme ile overlok çekmeye yarar. Sağlam yapıda tasarım özelliklerine sahip olan kesme ayakları, kolay bir kullanıma sahiptir. Dikiş dikmeye yardımcı olan en önemli detaylardan bir tanesi de iğnelerdir. İğneler, farklı büyüklüklerde ve özelliklerde üretilmiştir. Singer dikiş iğnesi başlangıç seti, dikiş makineli set, farklı boyutlarda iğneler boyutlarıyla seçeneklere ayrılmaktadır. Dikiş iğneleri, kullanılacak olan alana göre değişkenlik göstermektedir. Özel kutu ve kılıflara yerleştirilmiş olan iğnelerin kaybolma gibi sorunlar olmadan kullanım sağlanabilir. Markanın ürettiği ürünler ile değil vermiş olduğu eğitimlerle de sektörde öncü haline gelmiştir. Gelişen teknolojiye entegre olarak yaptığı üretimler her geçen gün kullanıcının işini kolaylaştıracak özelliklerde tasarlanmaya devam etmektedir. Elektronik, bilgisayarlı olarak üretilen dikiş makineleri, teknolojideki gelişimlerin en net kanıtıdır. Teknolojik getirilerin dijital ve bilgisayarlı makinelerde kullanılan hafıza kartları sayesinde karmaşık olan bazı nakış işlerini kolaylaştırarak kullanıcılara sunmaktadır. Bilgisayarlı dikiş makinesi olarak üretilen ürünler, kolay kullanımlı ve profesyoneller için işi sanata çevirmeye yardımcı olmaktadır. Dikiş makinelerinin yanı sıra ev aletleri üretimine de başlayan Singer’in teknolojik yetkinliğini bu ürünlerde de göstermiştir. Hafif dikiş makinesi piyasasını geçmişten günümüze kadar sürdüren markanın, dakikada bin ilmek atabilen ürünler geliştirmiştir. Aynı zamanda talep sürecine ve ihtiyaçlara göre üretimlerini kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklerde tasarlamaktadır. Singer’in ilk olarak üretilen elektrik süpürgeleri de geçmişten günümüze kadar tasarımına üretim gücünü artırmıştır.

 

Dünya Markası Olan Singer’den Gelen Teknoloji

 

Singer, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini dikiş makinesi ile başlatan ve daha sonra farklı alanlarda da imalatlarını sürdürmüştür. Singer ütü farklı kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Pres ütü, kazanlı ütü, su hazneli ütü modellerine ayrılmaktadır. Ütülerin farklı işlevsel özellikleri bulunmaktadır. Pres ütü olarak üretilen seriler, güçlü buhar teknolojisi ile yarım saatlik süreçte profesyonel sonuçlar elde edilebilmektedir. Pres ütüler, ekstra büyük presleme yüzeyleri ile harika sonuçlar çıkarır. Güvenilir giysi bakım teknolojisi ile diğer kumaşlarında ilk günkü gibi muhafaza edebilen özelliğe sahiptir. Sıcaklık ayarındaki hassasiyet ile pres ütülerin, buhar özellikleri ve profesyonel aksesuarlarının kimyasala benzer bileşenler olmadan kuru temizleme işleminde olduğu gibi sterilize etmek mümkündür. Ekstra geniş presleme yüzeyine sahip olan pres ütüler, zaman tasarrufu sağlayan profesyonel sonuçları ortaya çıkaracaktır. Kolay presleme sayesinde giysilerin uzun süre kendini koruduğu söylenebilir. Ütüler arasında yer alan kazanlı modeller, rezistanslı, fanlı ütü masası olarak birlikte satışa sunulur. Buhar jeneratörü, basınçlı kazan modeli olan ütülerdir. Buhar ayarı olan kazanlı ütülerin dikey buharlama özellikleri vardır. Ütü masasının çıkarılabilen jeneratör ünitesi, muhafaza bölmesi de bulunmaktadır. Günlük kullanımlarda tercih edilen su hazneli ütüler, buhar düzenleyici seramik taban ile harika sonuçlar elde etmeye yardımcı olur. Buhar istasyonlu, kurutma özelliği olan ve anti kireç yapısına sahiptir. Buhar püskürtme, buhar düzenleyici, seramik taban ve 800 ml su haznesi bulunmaktadır. Su hazneli ütüler, Singer buharlı ütü modelleri arasında yer almaktadır. Aktif buhar teknolojisi dikey olarak kullanılabilen ve askıda olan kıyafetlerin, perdelerin, döşemelerin, yatak eteklerde de kullanım sağlanabilmektedir. Buhar özelliğine sahip olan ütüler, mikropları ve bakterileri de öldürmektedir. Küçük ev aletlerinin yanı sıra markanın ürettiği farklı kullanım alanlarına sahip olan Singer makas modelleri vardır. Makaslar, başlangıç dikiş seti, deluxe dikiş seti, profesyonel klasik makas, karton makası, yuvarlak uçlu kumaş makası, iplik makası olarak birçok seçenekte tasarımı bulunur. İstekler doğrultusunda makas kullanımları modellere göre belirlenebilir. Makasların sağlam işçilikler ile imal edilmiş ve körleşme ya da kesmeme gibi sorunlar gerçekleşmez. Üzerinde marka amblemi olan makaslar, özel kılıflarında satışa sunulmaktadır. Böylece kaybolmadan kolayca makas kullanımları sağlanabilmektedir. Kesiciliğini koruyan makasların kesiciliğini uzun yıllar koruduğu söylenebilir.

 

Singer’le Hayatı Kolaylaştıran Ürünler

 

Singer Türkiye reklam ve tanıttım faaliyetlerinin önemini bilerek, üretimlerini yerine getirmektedir. Doğrudan pazarlama yöntemi kullanımı yapan ilk firma olarak ülkemizde faaliyet göstermiştir. Türkiye’deki satıcılar için uzun yıllar, dikiş makinelerinin nasıl kullanım sağlanacağı konusunda görevli öğretmen ve teknisyenler hizmet vermiştir. Geçmişte ilk bayisini 1904 yılında açan markanın geçmişten bugüne faaliyetlerini hız kesmeden sürdürdüğü ifade edilebilir. Kurulduğu günden bu yana dikiş makinesi dahil olmak üzere birçok ev aletlerinin üretimlerini hızlı bir şekilde sağlamaktadır. Nakış makinesi üretimlerini yapan markanın, farklı tip makine türleri vardır. Bilgisayarlı nakış makinesi olarak imal edilen ve yalnızca nakış yapmaya yarayan üretimlerdir. Extra geniş nakış alanına sahip olan dahili indirilebilir yazılımlı ve LCD ekran ile dokunmatik olarak kullanılabilen ürünlerdir. Her türlü dikiş, nakış, desen ve motifin rahatlıkla işlenebileceği makinelerdir. Elektronik olarak iplik kesme, SwiftSmart iplik takma sistemine sahip olan ve tek kanaldan hareket ile iplik takma işlemi sağlanabilmektedir. Geliştirdiği teknoloji ile hatasız olarak masura takma işlemi de yapılır. Nakış makinelerinde otomatik olarak ilik açabilme işlemi yapılabilir. Singer nakış makineleri elektronik iplik tansiyonlu çalışan ve numaralandırılmış desenlere kolayca erişim olacaktır. Aynı zamanda geri dikiş, 5 kademeli kumaş, baskı basınç ayarı önemli nitelikler arasında yerini alır. Nakış makineleri, gizli dikiş atabilme, fermuar dikebilme, düğme dikme gibi bazı fonksiyonlar ile düğme dikme işlemi yapılabilir. Nakış yapılacak olan desenin büyüklüğüne uygun olarak kasnak seçimi yapılıp nakşetmek mümkündür. Makine dikimlerinin yanı sıra elde dikimler için uygun olan setler bulunmaktadır. Singer dikiş seti modelleri, kapaklı, fermuarlı, kullanışlı ve tutma yerleri dikiş malzemeleri saklamaya uygun olarak tasarlanmıştır. İçeriklerinde toplu iğneler, iplik cımbızı, iplik geçirici, iğnedenlik, çengelli iğne, iğnedenlik, mezura, biçki makas, kıvrık uçlu makas, dikiş iğnesi, çizim kalemi, cetvel, yüksük gibi ürünler bulunur. Setlerin konulduğu çantalar, kullanışlı özellikler ile üretilmiş olan ve böylece içeriğindeki ürünler de kaybolmadan kullanılabilmektedir. Dikiş setleri ergonomik çanta tasarımları ile ihtiyaçlara uygun olarak tercih edilebilir. Kapaklı çantaların yanı sıra ömür boyu saklanabilecek ahşap kutularda da dikiş setleri satışı sağlanabilmektedir. İçeriğinde renkli ipler, iğneler, iplik kesme aparatları, makaslar bulunan setlerin görünümleri ve kullanışları bir hayli kolaydır.

 

Popüler Singer Üretimlerinden Yararlanın

 

Dikiş makinesi üretimleri, nostaljik üretimler ile başlayarak günümüz teknolojisi ile popüler hale gelmiştir. Kullanıcılar tarafından çok sık yöneltilen sorular arasında hangi Singer dikiş makinesi almalıyım yer almaktadır. Bu sorunun yanıtı ise ihtiyaçlara göre dikiş makineleri bilgisayarlı, elektronik gibi teknik donanımlar ile tercih edilebilir. Dikiş makineleri arasında yer alan ev tipi ya da sanayi tipi dikiş makineleri vardır. Sanayi tipi olarak tasarlanan dikiş makineleri, recme, overlok (sanayi), kumaş kesim, düz dikiş, piko ve zigzag olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Ev tipi olan modeller ise elektronik, bilgisayarlı nakış, reçme ve overlok, döküm, mekanik dikiş makineleri olarak çeşitlilik gösterir. Üretilen dikiş aparatları arasında yerini alan Singer çift iğne modelleri, orta ağırlıklı kumaşların dikimi için kullanılmaktadır. İğne uçları çiftli olarak tasarlanmış ve giysilerin ve kumaşların dikilmesinde büyük bir rol oynar. Aynı zamanda 2’li blister olarak tasarlanmıştır. Özel kılıflarında satışa sunulduğu için herhangi bir kaybolma sorunu yaşanmaz. Çiftli dikiş iğneleri 14 iğne olarak satışa sunulur. Özel paketleme sistemi ile tasarlanmış olan iğnelerin paketleri ergonomik kullanım yapısına sahiptir. Çiftli dikiş iğneleri kırılmaz, eğilmez sağlamlıkta olduğu için kullanım ömrü uzundur. Genellikle markanın ürünlerini kullanmayı düşünen kişilerin çok sık yönelttiği sorulardan bir tanesi de Singer nasıl kullanılır sorusudur. Markanın üretimleri dikiş makineleri ev, sanayi tipi olarak üretilmektedir. Dikiş makinelerinin özelliğine ve yapısına göre kullanımları sağlanmaktadır. Ev aletleri olarak kullanılan ütüler de buharlı düzleştirici, ütü masa sistemi, kazanlı ütü, pres ütü kullanımları farklı teknik özelliklere sahip olduğu için kullanım şekilleri değişkenlik gösterir. Hayatın her alanına dokunan markanın tasarımları, dikiş makinesi aksesuarları ürünlerini de içine alır. Bu ürünler, makine ayakları, iğneler, prova mankenleri, patchwork, makine yağları, kitaplar, dikiş aksesuarları, masuralar bazı üretimler arasında yerini almaktadır. Dikişte devrim niteliğinde yapılan makineler ile popüler ürünlere imza atan markanın, kısa sürede iş çıkarma özellikleri ile zamandan tasarruf eder. Böylece iş yükünü ortadan kaldıran ürünler bulunmaktadır. Farklı fikirlerin ortaya atılarak, modern dış tasarım özellikleri ile imal edilen makinelerin her alanda başarılı bir şekilde faaliyet gösterdiği söylenebilir. Dikişe yeni başlayan ve profesyonel olarak devam ettiren kişiler için özel olarak geliştirilmiş olan teknolojik üretimler bulunmaktadır. Böylece her kesime hitap eden üretim yapısından faydalanabilmek de mümkündür.

 

Singer Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

 

Singer’in ilk üretim faaliyetlerine başladığı günden bu yana dikiş makinesi üretimleri ağırlıklı olarak sürdürülmüştür. Dikiş makineleri, ev tipi, sanayi tipi olarak kullanım amaçlarına göre ayrılmaktadır. Elektronik, bilgisayarlı nakış, overlok ve reçme, döküm, mekanik, reçme, overlok sanayi tipi, kumaş kesim, zigzag ve piko, düz dikiş gibi kullanım alanları bulunmaktadır. Singer makine ve makine ekipmanı üretimleri de yapmaktadır. Singer kıvırma ayağı bu ekipmanlardan bir tanesidir. Kıvırma ayakları işlev olarak misina ipi kullanılarak ince kenar kıvırma işlemi için kullanılabilmektedir. Kumaşların kıvırmalarında da kullanımı sağlanabilmektedir. Yaka bantları kapatma, çift dikiş yapma, çift kat dikiş yapma, işlemlerini kendi katlayarak kendi yapar. Etek, nevresim, kol kenarı, kol bantları, manşetleri ve yaka manşetlerini katlamaya yardımcı olmaktadır. Üretilen ekipmanlar arasında yerini alan Singer yedek parça malzemeleri, makine birleşimleri ve farklı ekipman desteğini sağlamak için imal edilir. Yedek parçaların makine bileşenleri için büyük bir önemi vardır. Çünkü elektronik, bilgisayarlı ve sanayi tipi olarak üretilen makinelerin parça ihtiyaçları olabilmektedir. Bu anlamda markanın ürettiği yedek parça desteğinden yardım alınabilir. Üretimler arasında yer alan aksesuar arasında yer alan dikiş setleri, dikiş aksesuarları, hav temizleyiciler, çantalar ve kabineler, masuralar, makaslar, kitaplar, makine yağları, patchwork, prova mankenleri, iğneler, makina ayağı, dikiş setleri gibi bazı üretimleri de vardır. Bunun yanı sıra makas maket bıçakları, el işi malzemeleri, tüy toplayıcı, pratik ev eşyaları, diğer hazırlık gerekçeleri, ofis sarf tüketim malzemeleri gibi birçok aksesuar seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler, dikim işlemi yaparken ya da ev işlerinde yardımcı olarak kullanılabilecek ekipmanlar olarak ifade edilebilir. Markanın dikiş, nakış, piko, reçme, overlok, zigzag, düz dikiş gibi farklı tarz dikim modellerini markanın geliştirdiği teknoloji ile dikiş makinelerinde bulabilmek mümkündür. Farklı üretimler arasında yer alan dikim aksesuarları ve ev aletleri de kullanım alanları doğrultusunda değişkenlik gösterir. Fiyat unsurları da bu özelliklere göre değişiklik gösteren durumlar arasındadır. Singer makine fiyatları tasarım özellikleri, teknik donanım, kullanım amaçları, ev ve sanayi tipi olması gibi bazı durumlara göre farklılaşabilmektedir. Böylece herkesin tercih edeceği makina modelleri uygulanacak dikim özelliklerine göre tercih edilebilir. Sizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda dikiş makinesi modellerini sayfamız üzerinden detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR